6. Screenshoty

7. Kary

1. Reguły

Gracze uczestniczący w rozgrywkach UefaLigaHb powinni przestrzegać wymienionych poniżej zasad w każdym momencie. Zarejestrowany na stronie UefaLigaHb uczestnik potwierdza, iż zrozumiał, akceptuje i będzie się stosował do wymienionych poniżej zasad.
Jako że konsekwentnie wprowadzamy zmiany i ulepszenia w UefaLigaHb, poniższe zasady nie są finalnymi. Część z nich, a nawet całość, może ulec zmianie, aktualizacji lub poprawce, w zależności od okoliczności, w dowolnym momencie. Z tego powodu, wszyscy gracze powinni regularnie odwiedzać stronę z zasadami w celu sprawdzenia ewentualnych aktualizacji. Informacje o zmianach zostaną również ogłoszone przez administratorów na stronie z wiadomościami.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek UefaLigaHb proszeni są o kulturalne zachowanie wobec innych zawodników oraz członków zespołu administratorów; traktuj innych z klasą i należytym szacunkiem, którego oczekujesz również wobec swojej osoby! W przypadku, gdy administrator uzna gracza winnym niestosownego zachowania, może on/ ona otrzymać upomnienie. Również zespoły okazujące niestosowne zachowanie ryzykują poniesienie konsekwencji w postaci wyrzucenia z ligi, bany oraz inne, dostępne administratorom, restrykcje w rozgrywkach UefaLigaHb.

Jeżeli zespół bądź gracz posiadają jakiekolwiek sugestie dotyczące usprawnienia zasad czy też lig, serdecznie prosimy o poinformowanie nas o tych sugestiach. Skrupulatnie rozważamy każdą z możliwości i jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc. Kontakt z administratorami, w celu podzielenia się z nami taką sugestią, może zostać nawiązany poprzez napisanie postu w temacie dotyczącym regulaminu w dziale dyskusje bądź też podczas bezpośredniej rozmowy z Adminem na gg, lub też poprzez wiadomość prywatną. Wszystkie propozycje poprawy działania UefaLigaHb są bardzo mile widziane, a najlepsze z nich postaramy się dodatkowo wynagrodzić.

Jakikolwiek akt oszustwa bądź próby oszustwa jest surowo zabroniony i będzie stanowczo karany przez administratorów UefaLigaHb.
Jeżeli jakikolwiek użytkownik UefaLigaHb zostanie przyłapany na oszukiwaniu podczas meczu (niezależnie od tego czy jest to mecz ligowy, spotkanie towarzyskie, dla zabawy), sprawa zostaje rozstrzygana z przyjęciem założenia, że oszustwo zostało dokonane podczas meczu w ramach UefaLigaHb, co oznacza wyciągnięcie pełni konsekwencji wobec złapanego na oszustwie zawodnika i jego drużyny.
Obowiązkiem administratora rozgrywek UefaLigaHb jest zastosowanie pełni dostępnych mu restrykcji i kar wobec gracza bądź zespołu, który dokonał oszustwa. Łamiąc jakąkolwiek z zasad, użytkownik ryzykuje odsunięcie go od rozrywek na określony czas, bądź też całkowite wykluczenie i usunięcie z systemu UefaLigaHb, również dożywotnio! Powyższe restrykcje mogą dotyczyć również całego zespołu gracza, który dopuścił się takiego naruszenia regulaminu.

Każdy z graczy może przynależeć tylko i wyłącznie do jednej drużyny w danej lidze.

Każdy z graczy może zmienić swój zespół, jeżeli tylko sobie tego życzy. W takim przypadku (zmiany zespołu), gracz jest zwieszony i nie może uczestniczyć w meczach nowego zespołu do zakończenia trwających rozgrywek tego zespołu. W tym czasie nie jest dopuszczony do żadnych rozgrywek w ramach UefaLigaHb w barwach nowej drużyny. Ta reguła obowiązuje również nowo zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli gracz rozegra mecz w okresie tego zamrożenia, zostanie on uznany jako 'ringer', co jest niezgodne z regulaminem i w związku z tym zarówno on, jak i jego nowa drużyna poniosą adekwatne do wykroczenia konsekwencje.
Ta zasada nie obowiązuje wobec zespołów, które jeszcze nie przystąpiły do ligi.

Drużyna może dokonać zmiany swojej nazwy w dowolnym momencie. Reguła ta obowiązuje również wobec zespołów będących w fazie restrukturyzacji. Wszystkie punkty oraz wyniki drużyny zostaną przetransferowane.
Zmiana nazwy zespołu, w celu wprowadzenia w błąd przeciwnego zespołu, jest zabroniona. Stosowanie ekstremalnie długiego nazewnictwa drużyny oraz systematyczne, częste zmiany nazewnictwa są zabronione, a wobec łamiących tę regułę zespołów zostaną wyciągnięte adekwatne konsekwencje.

W przypadku przeprowadzenia fuzji dwóch lub więcej zespołów wyniki oraz inne dane mogą zostać przetransferowane wyłącznie do innych lig. Jeżeli obydwa zespoły grały w jednej i tej samej lidze, ich wyniki zostaną wykasowane.

4. Ligi,Superpuchary

UefaLigaHb oferuje wiele różnych systemów rozgrywek.

4.2. Ligi

Ligi w UefaLigaHb bazują na systemie punktowym lig piłki nożnej. Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 punkty, za przegrany 0, a za remis 1 punkt.
Wyłącznie jeden mecz, na przestrzeni 7 dni, jest dozwolony pomiędzy tymi samymi uczestnikami. Po przyjęciu wyzwania, kolejne wyzwania pomiędzy tymi samymi uczestnikami są zablokowane na okres 7 dni. Po upływie tego czasu zespół/gracz może przyjąć wyzwanie od tej drużyny ponownie.
Mecze w ligachUefaLigaHb polegają na rozegraniu 2 meczy w każdym sezonie między przeciwnikami tych samych drużyn. Każda z drużyn rozgrywa jeden mecz na swoim serwerze, drugi na serwerze przeciwnika. Każdy mecz składa się z dwóch połów po 5 minut (bez overtime)!

Gracze oraz drużyny mogą dołączyć do ligi podczas rekrutacji przed-sezonowej. Po okresie rekrutacji jedyną możliwością przyłączenia się do rozgrywek jest decyzja administratora o zamianie zespołów. Drużyna ma prawo także ubiegać się o dodanie do ligi gdy jedna z drużyn zgłosi chęc rezygnacji z niej, lub ją opuści.

W przypadku wypisania się z ligi wszystkie mecze danej drużyny są unieważnione, nie posiada ona żadnych punktów, a jej przeciwnicy nie otrzymują za mecz z nią także żadnego punktu, jej miejsce może zastąpić inna drużyna po decyzji administratorów UefaLigaHb.

Mecze w superpucharach odbywają się na zasadzie mecz i rewanż. Każdy mecz trwa 5 minut + overtime i mogą być one rozgrywane na dwóch różnych hostach (kwestia dogadania się z przeciwnikiem). W przypadku remisu następuje 3 minutowa dogrywka + overtime na hoście administratora. Aby doszło do dogrywki gracze muszą umieścić raport pomeczowy, a następnie czekać na odpowiedź administratora.

4.3.2. Dołączenie do Superpucharów
Zespoły/gracze przystępują do Superpucharów na początku jej sezonu. Nie jest możliwym dołączenie do Superpucharów w trakcie trwania sezonu.

4.3.3. Wyjście z Superpucharów
Uczestnicy Superpucharów mogą ją opuścić w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Po opuszczeniu Superpucharów, wszystkie wyniki drużyny/gracza zostają wykasowane. Ponowne przystąpienie do Superpucharów może nastąpić dopiero od początku nowego sezonu w skutek bardzo dobrej postawy w ladderze bądź też indywidualnej nominacji zespołu/gracza przez administratorów UefaLigaHb.

Mecz pucharowy składa się z dwóch 5-minutowych połów (+ overtime), każda z nich może być rozgrywana na innym serwerze hostowanym przez innego gracza (kwestia dogadania się przeciwników). W przypadku remisu, zostaje rozegrany 3 minutowy mecz (z overtime) na serwerze admina, który ustali datę i godzinę w porozumieniu z zawodnikami po wpisaniu wyniku w raporcie pomeczowym.

Drużyna może dołączyć do pucharów zgodnie z ustanowionymi regułami dotyczącymi określonego Pucharu.

Drużyna może opuścić rozgrywki pucharowe, a wtedy jej meijsce zastępuje drużyna z którą ostatnią rywalizowała w danym pucharze.

5. Mecze

Bardzo dobrym sposobem na przygotowanie się do gry, obok standardowego wystosowania wyzwania poprzez stronę UefaLigaHb, jest skontaktowanie się z wyzwaną na pojedynek drużyną również za pomocą poczty elektronicznej, czatu, gadu-gadu, czy też innego dostępnego Tobie sposobu, na kilka dni przed rozpoczęciem meczu.

Aranżacja meczu (zorganizowanie/umówienie meczu) musi się odbyć odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem meczu. Podczas rozgrywania lig, na forum każdej z nich dostępne jest sub-forum "Mecze". Przed każdym pojedynkiem, kapitanowie obydwóch drużyn zmuszeni są do otworzenia tam tematu, w nazwie wpisując numer meczu z terminarza spotkań i o potwierdzenie w tym temacie daty i godziny rozpoczęcia meczu!

Każda z drużyn w lidze ma do rozegrania mecz i rewanż trwający 10 minut, po 5 minut na jedną połowę meczu. Dlatego też każdy z zawodników hostuje serwer gdy jest gospodarzem meczu, jeśli jednak zawodnicy dojdą do porozumienia na temat zagrania obydwóch meczy na jednym serwerze nie jest to przeszkodą.

Serwer musi mieć ustawiony limit bramek na 0, czas w zależności od wymagań turnieju, rodzaj stołu Classic.

5.5. Ping
Hoster serwera jest zobligowany do wyłączenia absolutnie wszystkich programów korzystających z połączenia internetowego. Może być on ukarany, jeżeli administrator wykryje, np. poprzez screenshot, że podczas meczu używał on jakiś programów korzystających z internetu (takich jak, np. gadu-gadu).

Zawodnicy mogą mieć dowolne avatary na swoich koszulkach, jedynym ograniczeniem jest nick, który ma być dokładnie taki sam jaki został zarejestrowany podczas zapisów do ligi/turnieju.

Wynik meczu ma być wpisany do raportu meczowego (w subforum Mecze) oraz potwierdzony przez kapitanów obu drużyn! W przypadku nie potwierdzenia tego wyniku w ciągu 30 minut, mecz zostaje zaakceptowany na podstawie wyniku i screen'ów podanych przez gracza drużyny przeciwnej.

Używanie jakichkolwiek programów wspomagająych grę w Haxball lub też utrudniających grę przeciwnikowi (np. poprzez stworzenie lagów) będzie surowo karane!

Jeśli zawodnik jednej z drużyn umówi godzinę spotkania na forum, potwierdzi ją i nie stawi się, wtedy uznawany jest walkower na korzyść przeciwnika. Obrazy/agresywne zachowania udokumentowane na screen'ach i ukazane po meczu w raporcie meczu doprowadzą do surowego ukarania winnego zawodnika.
Jeśli wystąpi jakikolwiek problem z serwerem, mecz zostaje rozegrany na serwerze przeciwnika, lub obecnego na forum admina, po uprzednim poproszeniu go o hostowanie meczu.
Jeśli jakikolwiek zawodnik drużyny nie stawi się na mecz, drużyna ma prawo zagrać/dokończyć mecz w zmniejszonym składzie. W przypadku nagminnego nadużywania tego punktu, drużyna poniesie odpowiednie konsekwencje.

Każda z drużyn po meczu jest zobowiązana do wstawienia screenshotów (conajmniej 3). Mają one zawierać:
1. lobby przedmeczowe
2. koniec 1 połowy
3. koniec 2 połowy
Poradnik na temat "jak?", "czym?", "gdzie?" znajdziecie na naszym forum w dziale poradniki.

7. Kary
Wszystkie kary omówione powyżej będą rezultatem dyskusji administratorów UefaligaHb, mogą się one od siebie różnić i są niepodważalne!

Ostatnio zmieniony przez admin dnia Nie 13:48, 13 Lut 2011, w całości zmieniany 3 razy